RAMMSTEIN

Yazar: Tarih 13 Mayıs 2019

Rammstein yeni albümünün çıkış tarihini duyurdu!

Ünlü metal grubunun isimsiz albümü 17 Mayıs’ta müzikseverlerle buluşuyor!

Rammstein yedinci stüdyo albümü ile on yıllık bir aradan sonra bizlerle olacak. Grup son albümünü 2009 yılında Liebe ist für alle daismiyle çıkardı. Bu uzun sessizliği geçtiğimiz yılın Aralık ayında grubun gitaristi Richard Kruspe bozdu. Kendisiyle yapılan özel röpotajda yeni albüm çalışmalarına başladıklarını ve albümün 2019’un Nisan ayında biteceğini tahmin ettiğini söylemiş olsa da çıkış tarihini bir ay farkla kaçırdı.

Yeni albüm haberlerine ek olarak bir de ‘’Deutschland’’ adlı single ve klibini yayınlayan grup, dinleyicilerinden klibin içeriği hakkında tepki alsa da single’ın Youtube’da yapılan ilk gösterimi 48 milyon kişi tarafından canlı olarak izlendi.

Albüm ile ilgili fikirleri sorulduğunda Kruspe, ‘’Albüm, Rammstein’in şimdiye kadar ulaşmayı başaramadığı bir potansiyele sahip. Benim için bu albümün başlangıç noktası, Rammstein’in sadece konser grubu değil, müzik üreten bir grup olduğunu göstermekti çünkü insanlara Rammstein denildiğinde akla gelen ilk şey havaya fışkıran alevler ve havalı sahne performansları. Ancak bu müziğimizin gerçek değerini arka planda bırakıyor.” dedi.

Daha önce duymamış olanlar için Rammstein

Rammstein, 1994’te Berlin’de kurulmuş olan bir metal ve hard rock grubudur. Grup, ismini Ramstein hava kazansından alır ancak bir karışıklılığa yol açmaması için grubun ismine fazladan bir ‘’m’’ harfi daha eklenir. Grubun altı üyesi kuruluşundan beri hiç değişmemiştir: ana vokalde Till Lindemann, gitarist Richard Kruspe, ritim gitaristi Paul Landers, bas gitarist Oliver Riedel, baterist Christoph Schneider ve keyboard’da Christian Lorenz. Şu ana kadar grubun 6 stüdyo albümü yayınlanmıştır. Altı stüdyo albümünün yanında üç tane de canlı performans albümleri vardır. Grup, sahne performansları ile ünlüdür. Bu performanslardan birine siz de göz atın!


Benzer Yazılar

Radyo Bilkent

Radyo Bilkent

Current track
TITLE
ARTIST

Background