Mart Sinema Bülteni

Yazar: Tarih 27 Şubat 2018

 • Kızıl Serçe

Yetenekli bir balerin olan Dominika Rus güvenlik servisinde eğitimli bir baştan çıkarıcı olan ‘serçe’ olmak için eğitilir. Dominika, ilk görevinde CIA ajanı Nate ile karşılaştığında, her iki ülkenin güvenliklerini tehdit edecek bir durum ortaya çıkar. Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Jeremy Irons, Matthias Schoenaerts, Charlotte Rampling gibi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmenliğini Francis Lawrence yapmaktadır.  

 

 • Ailecek Şaşkınız

Babasından devraldığı şirketin genel müdürlüğünü yapan Ferhat ile çocukluk arkadaşı ve şirketin finans direktörü Gökhan’ın başlarına gelen eğlenceli olaylar anlatılmaktadır. Yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı filmin oyuncuları ise Ahmet Kural, Murat Cemcir, Saadet Işıl Aksoy, Cengiz Bozkurt ve Günay Karacaoğlu’dur.

 

 • Melez

Amy ve eşi John, Amy’nin beklenmeyen hamileliği karşısında ne yapacağını bilememiştir. Tuhaf şeyler hissetmeye başlayan Amy, kürtaj yaptırmaya karar verir çünkü çocukların Adem’in ilk eşi olduğuna inanılan Lilith’le şeytani bağlantıları olduğuna dair şüpheler vardır. Biray Dalkıran’ın yönetmenliğindeki filmin oyuncuları Angela Durazo, Nathan Schellerup, Malinda Farrington, Danny Winn ve Katy Bentz’dir.

 

 • Savaştan Sonra

Mississippi’de yaşayan bir çiftlik sahibinin oğlu Jamie ve o çiftlikte çalışan Jackson ailesinin oğlu Ronsel, 2. Dünya Savaşı’nda yer aldıktan sonra evlerine geri dönerler. İki genç savaşın ardından sivil hayata alışmakta zorlanacak, ırkçılığın farklı yüzleriyle karşılaşacaklardır. Yönetmen koltuğunda Dee Rees’in oturduğu filmin oyuncuları Carey Mulligan, Jason Clarke, Jason Mitchell, Mary J. Blige ve Garrett Hedlund’dur.

 • Sessizliğin Kardeşleri

Kars’ın Susuz İlçesine bağlı küçük bir köyünde yaşayan Toso ve Çao, birbirlerinden farklı iki kardeştir ama onları ortaklaştıran şey sadece, sağır ve dilsiz olmaları değil, kendilerine özgü işaret dilleridir. Taylan Mintaş’ın yönettiği filmin oyuncuları Taylan Mintaş, Cansu Mintaş ve Toprak Mintaş’tır.

 • Uğur Böceği

Kendine “Uğur Böceği” adını takmış Christine son derece sevecen, dik kafalı ve iradelidir; annesi gibi olmamak için ne kadar uğraşsa da işe yaramamıştır. Uğur Böceği’nin hemşire olan annesi, eşinin işini kaybetmesinden sonra ailesini ayakta tutmak için yorulmak bilmeden çalışmaktadır. Greta Gerwig’in yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncuları Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Lucas Hedges, Timothée Chalamet ve Tracy Letts ‘dir.

 • Direniş Karatay

Alaeddin Keykubat’ın zehirlenmesinin ardından tahta geçen Gıyaseddin Keyhüsrev, Anadolu Selçuklu Devleti’nin topraklarını koruyacak yetenekte bir hükümdar olmadığından, Moğol Ordusu’nun iştahını kabartır. Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur, Alperen Duymaz ve Burcu Özberk gibi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmenliğini Selahattin Sancaklı yapmaktadır.

 • Gringo

Harold, bazı olaylar sonucunda kanuna saygılı bir vatandaşken aranan bir suçluya dönüşür ve giderek daha tehlikeli hale gelen durumunun içinde hayatta kalmaya çalışmak zorundadır. Charlize Theron, Amanda Seyfried, Thandie Newton, Sharlto Copley ve Joel Edgerton’ın oynadığı filmin yönetmen koltuğunda Nash Edgerton oturmaktadır.

 • Locman

Filmde makinist olarak çalışan bir adamın hikayesi amlatılmaktadır. Oyuncu kadrosunda Alican Yücesoy, Yeliz Kuvancı, Nergis Çorakçı, Cem Cücenoğlu, Nisa Aksongur, İlker Kabaoğlu gibi ve Mine Ölce’nin yer aldığı filmin yönetmenliğini Şükrü Alaçam yapmaktadır.

 • Mahalle

3 arkadaş kendi kurallarını koyduğu mahallede sıradan hayatlarına devam ederken bir değişiklik oluyor. Yeni taşınan gizemli bir yabancının ortaya çıkışı üçünün hayatını da değiştiriyor. Yönetmen koltuğunda Buğra Gülsoy ve Serhat Teoman’ın oturduğu filmin oyuncuları Hazar Ergüçlü, Selen Öztürk, Emre Erkan, Gökşen Ateş ve Selahattin Töz’dür.

 • Phantom Thread

Ünlü terzi Reynolds ve kız kardeşi Cyril en tanınmış kişileri giydirmekte, ün ve gelir sahibi olarak yaşamlarını sürdürmektedir. Reynolds, Alma ile tanıştıktan sonra, başkalarına karşı duyduğundan çok daha farklı hislerle genç kadına yaklaşır. Alma onun sevgilisi ve ilham perisi olmuştur. Paul Thomas Anderson’ın yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncuları Daniel Day-Lewis, Lesley Manville, Camilla Rutherford, Vicky Krieps, Pip Phillips’dir.

 • Vicdan Ağacı

Menderes yıllarca yatalak ağabeyi Adnan’ın tüm ihtiyaçlarını karşılamıştır. Reşit Menderes’e, evlerinin bulunduğu araziyi evle birlikte satıp ağabeyini de bir huzurevine yerleştirmesini söyler.  Olgun Özdemir’in yönettiği filmin oyuncuları Şerafettin Kaya, Turgay Tanülkü, Tayfun Sav, Gizem Kınay ve Belgin Oturgan’dır.

 • Yalnız Hayaller Kaldı

Emekli matematik öğretmeni Doğan, en büyük kızı evlendikten sonra Almanya’ya taşınmıştır. Hukuk Fakültesi’nde okuyan kızı, özel üniversitede okuyan  oğlu ve küçük kızı ile yaşamakta olan Doğan’ın, aynı sitede yaşayan Aysel’le de bir ilişkisi vardır. Ailenin düzeni, Umut’un bir hastalığa yakalanmasıyla bozulur. Mahmut Cevher, Perihan Savaş, Ecem Baltacı, Atılay Uluışık ve Açelya Elmas’ın oynadığı filmin yönetmeni Mehmet Ali Arslan’dır.

 • Ziyaretçiler: Gece Avı

Bir aile, bir grup akrabayla birlikte kalacakları yere gelince şaşkınlığa uğrarlar. Herkes gizemli bir şekilde götürülmüş gibidir. Bilmedikleri şey ise karanlıkta gizlenmekte olan üç maskeli psikopatın onların her hareketini izlediğidir. Johannes Roberts’ın yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncuları Bailee Madison, Christina Hendricks, Martin Henderson, Damian Maffei ve Lewis Pullman’dır.

 • Entebbe

4 uçak korsanı bir yolcu uçağını ele geçirir ve zorla Entebbe, Uganda’ya indirtir. Amaçları ise İsrail’de tutuklu olan onlarca Filistinli’nin serbest bırakılmasını sağlamaktır. José Padilha’nın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncuları Rosamund Pike, Daniel Brühl, Eddie Marsan, Mark Ivanir ve Denis Ménochet’dir.

 • Düğüm Salonu

Filmde bir düğünde yaşanan eğlenceli olaylar ve sonrasında ortaya çıkan bir aşk anlatılmaktadır. Hakan Algül’ün yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Şahin Irmak, İrem Sak, Gonca Vuslateri, Emre Karayel ve Onur Buldu yer almaktadır.

 • Kaybedenler Kulübü Yolda

Kaan ve Mete Olimpos’ta, kalabalık bir grupla yaptıkları eğlenceli tatilin sonunda, motorlarıyla İstanbul’a doğru yola çıkarlar. İstanbul’a doğru ilerlerken, hayat onlara yolun, yolculuğun ve ilişkilerin hiçbir zaman planlandığı gibi ilerlemediğini oldukça sert bir biçimde gösterecektir. Nejat İşler, Yiğit Özşener, Rıza Kocaoğlu, Sarp Akkaya ve Hande Doğandemir’in oynadığı filmin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin’dir.

 • Ne Var?

3 yakın arkadaş, bir gün falcıya giderler. Falcı, onların falında bir hazine görmüştür. Hazineyi bulabilmek için hemen araştırmalara başlayan gençler, başlarını mafyayla derde sokarlar. Ozan Denklik, Gülbahar Caybak, Ömer Koç, Gürkan Demirtaş ve Sinem Kara gibi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ozan Denklilk oturmaktadır.

 • Öldürme Arzusu

Sevgi dolu bir aile babası ve başarılı bir travma cerrah olan Paul Kersey, hayatını ölüm döşeğindeki insanlarla uğraşarak geçirmektedir. Kızı ve eşiyle mutlu bir hayat süren adam için bu düzen bir trajedi ile değişiverir. Evine düzenlenen saldırı sonrası eşi ölmüş, kızı ise komada yaşam mücadelesi vermektedir. Eli Roth’un yönettiği filmin oyuncuları Bruce Willis, Elisabeth Shue, Vincent D’Onofrio, Mike Epps ve Dean Norris’dir.

 • Stalin’in Ölümü

Sovyetler Birliği’nin lideri Jozef Stalin’in beklenmedik ölümünün ardından Sovyet yetkililer, Stalin’in ardından kimin başa geçeceği konusunda anlaşmazlığa düşerler. Koltukta birçok kişinin gözü olduğu için ülkenin yönetim kademesinde bir kaos baş gösterir. Armando Iannucci’nin yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncuları Steve Buscemi, Simon Russell Beale, Paddy Considine, Rupert Friend ve Jason Isaacs’dir.

 • Tomb Raider

Babası Richard’ın gittiği keşif gezisinden dönmemesi yüzünden, genç Lara Croft, babasını 7 yıldır görmemiştir. Babasının hayatta olmadığını kabullenemeyen Croft, babasından kalacak büyük mirası ve şirket sahipliğini de reddetmiştir. Babasının yok oluşundaki sırrı çözmeye kararlı olan Croft, mitolojik sırlarla dolu bir adaya çıkarak inanılmaz bir maceraya atılır. Alicia Vikander, Daniel Wu, Dominic West, Alexandre Willaume ve Walton Goggins’in oynadığı filmin yönetmenliğini Roar Uthaug üstlenmektedir.

 • Tut Yüreğimden Anne  

Sibel hayatını otistik kızı Hazan, eşi Okan ve büyük oğlu Yaman’a adamış bir kadındır. Ailesini bir arada tutmaya çalışan Sibel, zor günlerinde ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Ölümle yaşam arasında ince bir çizgide bulunan Sibel, ameliyattan önce ne olursa olsun ailesini bir araya getirmeye karar verir. Burçin Aydın’ın yönettiği filmin oyuncuları Naz Elmas, Sermiyan Midyat, Barış Küçükgüler, Melda Arat ve Levent İnanır’dır.

 • Çocuklar Sana Emanet

Filmde bir trafik kazasının travmasını atlatmaya çalışan iç mimar Kerem’in şifacı bir kadın ve köylülerle geçirdiği arınma sürecinin anlatılmaktadır. Engin Akyürek, Şerif Sezer, Hilal Altınbilek, Birsen Dürülü ve Osman Alkaş’ın oynadığı filmin yönetmenliğini Çağan Irmak yapmaktadır.

 • Kar

20’li yaşlarında ve hala lise öğrencisi olan Müzeyyen’in zamanının çoğunu arkadaş grubu ile geçirir. Annesi ile hiç iletişimi olmayan Müzeyyen’in hayatı, hiç görmediği ama dokuz yaşından beri varlığından haberdar olduğu kardeşi Ali’nin gelmesiyle değişir. Emre Erdoğdu’nun yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncuları Doğaç Yıldız, Hazar Ergüçlü, Ümit Çırak, Halil Babür ve Ozan Uygun’dur.

 

 • Martı

Küçük bir tavuk çiftliğinde bakıcı olarak çalışan Yakup ve genç karısı Mediha’nın sıkıcı bir hayatları vardır. Çiftliğe yardımcı olarak gelen Rıza ve eşi Nurgül’ün görünürde eğlenceli bir hayatları vardır. Bu çiftlerin hayatları dar ve boğucu bu mekânda kesişecektir. Öner Erkan, İrem Sak, Onur Buldu, Erşan Utku Ölmez ve Rojhat Özsoy gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini Erkan Tunç yapmaktadır.

 

 

 • Velayet

Antoine ve Miriam çifti boşanırken Ailenin 18 yaşına basmak üzere olan kızı Joséphine’le ilgili bir tartışma olmasa da, 11 yaşındaki Julien ifadesinde babasını görmek istemediğini belirtmesine rağmen mahkeme, 2 haftada bir babasıyla kalma şartı getirmiştir. Xavier Legrand’ın yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncuları Denis Ménochet, Léa Drucker,  Mathilde Auneveux, Mathieu Saïkaly ve Thomas Gioria’dır.

 • Pasifik Savaşı: İsyan

Babasının ölümünün ardından eğitimini terk eden Jake, umut vadeden bir pilotken suç dünyasına bulaşır ve kız kardeşi Mako tarafından son bir şans tanınır. John Boyega, Scott Eastwood, Tian Jing, Adria Arjona ve Rinko Kikuchi gibi isimlerin oynadığı filmi Steven S. DeKnight yönetmektedir.

 • Thelma

Fazlasıyla muhafazakar bir ailenin kızı olan Thelma, üniversite eğitimi için ailesinden uzakta yaşamaya başlamıştır. Ancak Anja ile başladığı arkadaşlık, çok daha yakın bir arkadaşlığa dönüşür. Thelma’nın geçmişinde sakladığı sırlar, yeniden gün yüzüne çıkmak üzeredir. Eili Harboe, Okay Kaya, Ellen Dorrit Petersen ve Henrik Rafaelsen’in oynadığı filmin yönetmeni Joachim Trier’dir.

 • Kana Kan: Misilleme

Kurt Sloane, öldürülen erkek kardeşinin intikamını almasından sonra, kendini bir kez daha Tayland’ta bulur. Bir gangster tarafından kaçırılan Sloane’un özgür kalmak için tek şansı güçlendirici ilaçlar etkisindeki bir dövüşçüye karşı olan ölümcül maçı kazanmaktır. Dimitri Logothetis’in yönettiği filmin oyuncuları Jean-Claude Van Damme, Mike Tyson, Ronaldinho Gaúcho, Sara Malakul Lane ve Sam Medina’dır.

 • Arapsaçı

Ünlü olduğu zamanlardan kalan bir ceketin içerisine loto kuponu koyan eski bir aktör bir süre sonra bunu unutmuştur. Ceket elden ele dolaşarak birçok insana ulaşır ve bu sayede yolları kesişen birçok insanın hayatı kökünden değişir. Ömer Faruk Yardımcı’nın yönettiği filmin oyuncuları Köksal Engür, Burak Satıbol, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş ve Hakan Meriçliler’dir.

 • Başlat

Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade, zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun kurucusu oyunun içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini bu anahtarı bulana vadetmektedir. Wade de bu macera dolu hazine avının peşine düşmüştür. Yönetmen koltuğunda Steven Spielberg’in oturduğu filmin oyuncuları Simon Pegg, Ben Mendelsohn, Olivia Cooke, Julia Nickson ve Mark Rylance’dir.

 • Bizim Köyün Şarkısı

Çınar’ın hayali müzik yarışmasına katılmakken babası köye geri dönmeyi planlar. Bunun karşısında yıkılan Çınar babasını ikna edemez. Kız kardeşi Zeynep ile yeni yaşamlarına alışırken yeni arkadaşlar edinmiştir. Gerçek dostluğun ne demek olduğunu anlayan Çınar hayallerine kavuşabilecek midir? Tuğçe Soysop’un yönettiği filmin oyuncuları Berat Efe Parlar, Tansel Öngel, Güneş Sayın, Sezai Aydın ve Esat Polat Güler’dir.

 • Kelebekler

Birbirlerinden uzakta yaşayan ve birbirlerini pek tanımayan üç kardeş, astronot Cemal, aktör Kenan ve öğretmen Suzan, 30 yıldır görüşmedikleri babalarından gelen telefonun ardından köylerinde yeniden bir araya gelirler. Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Hakan Karsak ve Serkan Keskin’in oynadığı filmi Tolga Karaçelik yönetmektedir.


Benzer Yazılar

Radyo Bilkent

Radyo Bilkent

Current track
TITLE
ARTIST

Background