EVDE: 1 EV, 4 MÜZİSYEN, 21 GÜN, 8 PARÇA

Written by on 29 Ocak 2021

Nova Norda, Sedef Sebüktekin, Can Ozan ve Birkan Nasuhoğlu’nun beraber hazırladığı albüm ‘’EVDE’’ 15 Ocak’ta yayınlandı. Dörtlü albüm çalışmalarına başladıklarını Eylül ayında bizlere duyurmuştu. 21 gün boyunca aynı evde kaldıkları zaman dilimi içerisinde fikirlerini bir araya getirerek toplam sekiz parça ortaya çıkardılar. Yeri geldiğinde sözleri beraber yazan yeri geldiğinde düzenlemeler üzerine beraber çalışan ekip çok başarılı bir albüm ortaya çıkarmış. Parçaların tamamında hepsinin emeğinin olması albümün en güzel yanı. Hem keyiflendiren hem bizi uzaklara götüren projede her bir sanatçıdan iki parça bulunuyor.

İlk olarak ev konseptli bir konser verme fikrinden ortaya çıkan proje, pandemi nedeniyle eve kapanıp hazırladıkları bir albüme dönüşerek dijital platformlarda yerini aldı. Ekip, albümü kötü hislerden uzak bir şekilde sevgiyle ve iyi niyetleriyle yapmaya çalıştıklarını belirtiyor. Kişisel yaşamlarında da yakın arkadaş olan bu dörtlü için evde motivasyonu korumak çok zor olmamış.

Şimdilik sadece albümden Nova Norda’nın ‘’Bir Yol Buldum’’ parçasının klibi çıkmış olsa da ilerleyen günlerde diğer parçalar için de klipler bekliyoruz. Son olarak da ekibin albüm sürecinin belgeselleşerek YouTube üzerinden yayınlanacağının haberini verelim. Belgeseli ve ekibin diğer işlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist