OH WONDER

Written by on 27 Ağustos 2019

İşte karşınızda Oh Wonder ve onlar hakkında bilmeniz gereken her şey!

Oh Wonder, Anthony West ve Josephine Vander Gucht üyelerinden oluşan Londra kökenli bir alt-pop duosudur. Bu ikili kendi isimlerinden ilham aldıkları ilk albümleri olan “Oh Wonder” isimli çalışmalarının çıkışından bu yana alt-pop single’larıyla uluslararası bir başarıya imzalarını attı.

Daha çok indie pop ve alternatif R&B tarzında müzik üreten Oh Wonder ikilisi ilk albümlerinin çıkışından sonra bir hafta içerisinde Londra, Paris, New York ve Los Angeles gibi büyük şehirlerde tüm biletlerini tüketti.

2014-2015 yılları içinde yazdıkları single’lardan oluşan ilk albümlerinin çıkışından 2 yıl sonra ikili, “Ultralife” isimli ikinci albümlerini piyasaya sürdü. Oh Wonder tarafından hem yazılmış, hem kaydedilmiş ve üretilmiş olan bu iki albüm de Oh Wonder’in ülkeler arasındaki büyük başarısını katladı.

Oh Wonder, ilk albümlerinden bu yana 45 ülkede 318 konser ve festivale katılım gösterdi.

Oh Wonder hakkında bilinmeyen bir gerçek!

Oh Wonder ikilisi ilk iki şarkılarını ”Wonder Wonder” ismi altında çıkardı. Sonradan aynı isimli bir grubun varlığından haberdar olunca isimleri şimdiki hali olan Oh Wonder halini aldı.

Müzik listelerinize yeni parçalar ekleme zamanı geldi, işte Oh Wonder ikilisinden dinlenmesi gereken 5 şarkı!

1. Lose It

Josephine’in albümden en sevdiği şarkı olan Lose It isimli parçayı dinlerken kendinizi ritmin akışına kaptırıp dans ederken bulabilirsiniz. Ama merak etmeyin, şarkının sizden istediği tam olarak da bu! Şarkı tamamen özgür olabilmek, bir dakika bile olsa kendinizi tüm endişelerinizden arındırıp şarkıda ve dansta kendinizi kaybetmek üzerine. Kendini dans ederken kaybeden ve kimsenin ne düşündüğünü umursamadan hareket eden insanlar için bu şarkının klibini izlemeden geçmeyin!

2. Drive

Oh Wonder’ın ilk canlı performanslarında söylediği bu şarkı, yumuşak tonlarıyla kendini dinlettiriyor. Pop-kültür göndermeleriyle bir ilişkiyi ele alan şarkıda ilerlemeyen bir ilişki söz konusu ve anlatıcı bu ilişkiden kendini ayırmak istiyor. Duygu yüklü ve akılda kalıcı melodisiyle sizi derinden etkileyecek bu şarkıyı mutlaka dinleyin!

      3. Livewire

Oh Wonder ikilisinden duygusal bir şarkı daha sizlerle! Genel anlamda insan ilişkilerini ele alan bu şarkı hayatımızdaki en önemli insanlara, en karanlık zamanlarımızda yanımızda olanlara gönderme yapıyor. Gözlerinizin dolmasına bile sebep olabilecek klibinden anlaşıldığı gibi ”Livewire” insana enerji ve hayat veren insanlar üzerine kurulmuş bir şarkı! Biraz düşündürücü biraz da etkileyici bu şarkıyı dinlemek isterseniz buraya tıklayın.

4. Ultralife

Bu hayat dolu şarkıyı dinlerken kendinizi gülerken bulacaksınız. Enerjik alt tonlarıyla basit bir şekilde insanı mutlu eden küçük şeylerden bahsetmiş bu şarkı. Eğer siz de bu hayatta sizin “ultra” hissetmenizi sağlayan şeyi bulmak istiyorsanız bu müzik videosuna bir göz atın!

5. All We Do

İnsan olmak üzerine kurgulanmış bu şarkının sözleri aynı zamanda hayalleri takip etme ve yeni maceralara atılma konseptlerini de içinde barındırıyor. Bir kısa film niteliği taşıyan bu müziğin videosu farklı farklı insanların insan olma üzerine olan düşüncelerinden oluşuyor. İzleyin!

 


RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist