Mılky Chance

Written by on 2 Temmuz 2019

Milky Chance ile ilgili bilmeniz gerekenler!

Vokalist ve gitarist Clemens Rehbein, basgitarist Philipp Dausch, gitarist Antonio Greger ve davulcu Sebastian Schmidt gibi isimlerden oluşan Alman asıllı folk grubu Milky Chance’in başarıya olan macerası ilk single’ı olan ‘Stolen Dance’ adlı parçasını 2013 Nisan ayında piyasaya sürmesiyle başladı. Stolen Dance Avusturya, Belçika, Fransa, Macaristan ve Polonya gibi ülkelerin müzik listelerinde 1 numaralı sıraya ulaşmakta gecikmedi. Aynı zamanda 1Live Krone radyo ödüllerinde En İyi Single ödülünü gruba kazandırmayı başarmış bir şarkı bu Stolen Dance.

Milky Chance’in ünlü single’larından ‘Down by the River’ parçasını da içeren başlangıç albümü Sadnecessary 2013’ün Ekim ayında çıkarılmış. Grubun bu başarılı albümü Almanya’da 14. sıraya yükselirken aynı zamanda SPIN tarafından ‘Haftanın albümü’ olarak etiketlenmiş. Sonradan SPIN, grubun ününü tetikleyen Stolen Dance parçası hakkında sakinlikten daha tempolu bir hale bürünen bir geçiş şarkısı olarak bahsetmiş ve sonrasında Sadnecessary albümünün büyük bir bölümünün Stolen Dance’in enerjisini takip eden nitelikte düşük oktanlı gitar vuruşlarından oluştuğunu açıklamış.

Milky Chance, 2014 Ekim ayında Jimmy Kimmel Live! programına çıkarak Stolen Dance’i seslendirdi ve başarıya doğru büyük bir adım daha atmış oldular.

Milky Chance’den Mutlaka Dinlemeniz Gerekenler

  1. Stolen Dance

Tekrar tekrar dinlemekten sıkılmayacağınız, her dinleyişinizde farklı bir tat bırakan kendine özgün bir şarkı! Ne kadar anlaşılması güç ve farklı anlam içeren sözleri olsa da bu her seferinde sizi etkilemeyi başaracağına eminiz. Kaçırmayın!

  1. Cocoon

Bu şarkıda Milky Chance yaptıkları işin yani stüdyoda kayıt altında olmanın adeta bir koza etkisinde olduğuna gönderme yapıyor. Tıpkı ipek böceği tırtıllarının kelebeğe dönüşümden önce tırtılın güvenli olduğu alan gibi Milky Chance stüdyoda olmanın kendilerini güvende hissettirdiğine atıfta bulunuyor. İzlediğimiz en ilginç ve kesinlikle düşündürücü müzik videosuyla Cocoon karşınızda!

  1. Blossom

Şarkı ve aynı zamanda şarkının bulunduğu albüm ismini Milky Chance grubunun kişisel deneyim ve başarılarından dolayı almış.  Şarkıda negatifliğin ve nihilizmin içerisinde kapana kısılmış bir insanın nasıl hayata daha olumlu yaklaşan bir ruh hali içerisine büründüğünün izlenimlerine yer verilmiş. Altında yatan anlamları kazmak için mükemmel bir şarkı! Dinleyin!

  1. Flashed Junk Mind

İki aşığın ayrılmadan önceki durumuna yer veren bu şarkının sözleri sizi yanıltmasın, enerjik ve sizde dans etme isteği uyandıracak ritmi ve müzik videosuyla kaçırmayı istemeyeceğiniz bir şarkı!

  1. Bad Things

Bu şarkıyı huzurlu bir şekilde uyumak veya dans etmek istediğinizde dinleyebilirsiniz! Kulağa çılgınca mı geliyor? İşte bu şarkı size çok farklı duyguları aynı anda hissettirmek üzerine yapılmış. Tarafınızı seçin! Ya uyuyun ya da dans edin!


Continue reading

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist