Pearl Jam

Written by on 23 Haziran 2019

Bu yazımızda artık arşivimize eklememiz gereken gruplardan birisi olan Pearl Jam ile karşınızdayız. Seattle kökenli grup, solist olarak Eddie Vedder önderliğinde Mike McCready, Stone Gossard, Jeff Ament ve Matt Cameron’dan oluşuyor. Matt Cameron hariç diğer üyeler grubun kuruluş yılı olan 1991’den beri gruptayken Matt Cameron davulcu olarak 1998 yılında dâhil oldu.

90’larda grunge akımının öncü isimlerinden olan Pearl Jam, 2006 yılında Rolling Stones dergisi tarafından son on yılını harcayan grup olan anıldı. Bunun sebebi endüstriyel hale gelen müzik dünyasına karşı olan tutumları yüzünden video klip çekmemeleri ve röportaj vermemeleri olarak gösterildi.

İlk albümleri olan Ten (1991) albümünü piyasaya sürdüklerinde dinleyicilerine tam ulaşamayan grup, bir yıl sonra Jeremy parçasının yayınlanmasıyla üne kavuştu ve Ten(1991) müzik listelerinde 2. Sıraya kadar yükseldi.

2011 yılında yayınlanan “Pearl Jam 20” belgeseliyle grubun 20 yıl boyunca yaşadığı değişimler ve grup üyelerinin dünya görüşü hakkında çok daha ayrıntılı bilgiye ulaşarak gruba olan sevginizi katlayabilirsiniz. Neredeyse herkesin Pearl Jam ile tanışmasına vesile olan Ten(1991) albümünden Black şarkısıyla sizleri baş başa bırakarak şimdilik veda ediyoruz.

Siz de müzik hakkındaki güncel ve nostaljik haberlerden haberdar kalmak istiyorsanız bizleri takip etmekten vazgeçmeyin.


Continue reading

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist