LP TÜRKİYE’DE!

Written by on 13 Haziran 2019

LP TÜRKİYE’DE!

“Lost on You” isimli parçası ile müzik severlerin gönlünde taht kuran isim LP, Türkiye’de konser turnesine çıkmak için hazırlıklara başladı. ‘Çıkaramadım yahu kim bu LP’ diyenler için detaylar sayfanın hemen aşağısında!

LP Kimsin sen?

Sektörde isminin baş harflerini kullanan sanatçının asıl adı Laura Pergolizzi. 1981 Amerika doğumlu olan LP, aslında İtalyan. Annesinin meme kanseri olduğu dönemde göğüslerini aldırması ve erkeksi giyim tarzı yüzünden kadın mı erkek mi olduğu hakkında birçok kez akıllarda soru işareti yaratmıştı (Oysa ki cinsel kimliğini hiç gizlememişti). Sanatçının tarzı hakkındaki tartışmalar, hayranlarının verdiği tarafından verilen En Karizmatik Kadın unvanı ile noktalansa da, biz sizin hala merak ettiğinizi duyar gibiyiz 😛

Birçok şarkı seslendirmiş olan sanatçı, dünyaca ünlü isimlere de söz yazarlığı yapmış. Bu isimler arasında Christina Aguilera, Rihanna ve Backstreet Boys gibi isimler yer almaktadır.

Hepimizin ailesi gibi Laura’nın da ailesi de müziğe hobi gözüyle baktığı için şarkıcı olabileceğini hiç düşünmemiş. Yine de hayallerinin peşinden koşarak lise eğitimi biter bitmez Huntington’dan New York’a taşınıp LP ismi ile birlikte klasik rock ile ilgilenmeye başlamış. 2001 yılında ilk albümünü piyasaya sürdükten sonra asıl başarısını 2016 yılında en son çıkarmış olduğu “Lost on You” isimli şarkı ile yakalayan sanatçı, yılın en popüler şarkısına imza atmış ve adını Avrupa’da ciddi anlamda duyurmuştur.

LP Türkiye Konseri

Daha önce 3 kere konser verdiği ülkemizde, bu yıl 15-17-18 Haziran 2019 tarihlerinde sırasıyla İstanbul, İzmir ve Ankara’da konser veriyor. Biz de Radyo Bilkent ailesi olarak konserlere katılacak LP sevenlere iyi eğlenceler diliyor, hafta içi her gün 17:00’da başlayan High Five programımızda en bilinen LP şarkılarını dinlemeniz için sizleri 96.6 frekansına bekliyoruz!

 


Continue reading

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist