CAGE THE ELEPHANT

Written by on 10 Haziran 2019

Cage The Elephant ile ilgili bilmeniz gereken her şey!

Matt Shultz, Brad Shultz, Jared Champion, Daniel Tichenor, Matthan Minster ve Nick Bockrath gibi isimlerden oluşan Cage The Elephant, ilk olarak Kentuckyde birleşmiş, daha sonraysa Londraya taşınmış. Cage The Elephant 2008te çıkardıklarıilk albüm (Cage The Elephant) ile büyük bir başarıya imza attı. Zira, bu albüm birçok başarılı single’ıyla grubun Amerika ve İngilterede takipçilerinin büyük bir hızla artmasına sebep oldu.

Cage The Elephant bir rock grubu olarak bilinse de kendilerini asla kısıtlamıyorlar ve şarkılarında klasik rock, funk ve blues gibi müzik türlerine de yer veriyorlar.

Grubun ikinci albümü Thank You, Happy Birthdayin punk rock müziğinden büyük ölçüde etkilendiğini söylemeden geçemeyiz. Bu albüm aynı zamanda bizlere bir miktar Pixies ve Nirvana gruplarınıanımsatmakta.

Grubun üçüncü albümü Melophobia ise grubun asıl kimliğini en çok yansıtan albümlerindendir. Bu albüm 2015 yılında gruba En İyi Alternatif Müzik Albümü ödülünü kazandırmayıbaşarmış.

Grubun, yapımcısı Dan Auerbach olan 2015 Aralık çıkışlı albümü Tell Me Im Pretty, 59. Grammy Ödüllerinde En İyi Rock Albümü ödülünü kazandırmış.

Grup beşinci ve aynı zamanda sonuncu albümlerini piyasaya süreli çok olmadı. 19 Nisan 2019ta çıkan Social Cues adlı albüm The Independent UK tarafından grubun şu ana kadar yaptığı en iyi albüm olarak etiketlendi. 

Cage The Elephanttan Mutlaka Dinlenmesi Gerekenler

 Müzik listenizin favorilerini değiştirme vaktiniz geldi!

1. Shake Me Down

Sözleri inanılmaz derecede etkileyici bir şekilde yazılmış olan bu şarkı solistin uyuşturucuya bağımlı olduğu zamanları konu almış. Şarkıdaki enerji ve solistin sesinden hissedilen duygular bu şarkıyı Cage The Elephant’ın en iyi şarkısı haline getiriyor.

 2.  Aint No Rest for the Wicked

Şarkının enerjik ve hareketli ritmi sözlerininön plana çıkmasını engellemiyor. Tam tersine hayatın gerçeklerini özetleyen bu şarkıyı daha etkileyici bir hale getiriyor. Aynı zamanda grubun bu şarkı için olan marjinal müzik videosu da gözden kaçmıyor. Eğer hala izlemediyseniz, izleyin derim. 

3. Cigarette Daydreams

Sakin bir melodiye kulak verdiğimiz başlangıcından tutun anlamlı ve düşündüren sözlerine kadar her şeyiyle mükemmel bir şarkı. Bu şarkıyı dinlediğinizde içinizde anlatamayacağınız sadece hissedebileceğiniz duygular meydana gelecek.  Kaçırmayın!

4. Telescope

Yine Cage The Elephanttan duygu yüklü bir şarkı daha. Bağımlılık yapıcı nostaljik ve melankoliye kaçan enerjisiyle tekrar tekrar dinlemekten vazgeçmeyeceğiniz bir şarkı olabilir. 

5. Back Against the Wall

Bu şarkının en güzel tarafı herkesin şarkıdan farklı farklı anlamlar çıkarabileceği olması çünkü bu şarkı herkese hitap edebiliyor. Kim bilir belki siz de hayatın anlamını bu şarkıda yakalarsınız.


Continue reading

Previous post

Sam Smıth


Thumbnail

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist