Sam Smıth

Written by on 6 Haziran 2019

Geçtiğimiz ay 27 yaşına basan şarkıcı ve söz yazarı Sam Smith, bu haftaki blog yazımızın konuğu.

Çıkardığı Latch adlı single parçasıyla İngiliz Müzik Listesi’nde 11. sıraya yerleşen sanatçı, 2012 yılında adını duyurmuştu. 2013 yılında Naught Boy- La La La ile listelerin ilk sırasına çıkan sanatçı, 2014 yılında müzik kariyerini ödüllerle taçlandırdı. Birçoğumuzun severek dinlediği bu şarkıyı eminiz ki duymayan yoktur!

Başarılı şarkıcı dört faklı dalda (Best New Artist, Record of the Year, Song of the Year, Best Pop Vocal Album) kazandığı Grammy ödülleriyle müzik severlerin gözdelerinden olmayı başardı. Yetenekli sanatçı müzik kariyerindeki başarısını birçok farklı platformdan kazandığı ödüllerle kanıtlarken, Ocak ayında çıkardığı Dancing With A Stranger ile Youtube’da da 300 milyon görüntülenmeyi geçmeyi de başardı.

Müzik kariyerinden elde ettikleriyle adını söz ettire dursun, son günlerde yaptığı kişisel açıklamalarla Smith yine gündemin konuşulan isimlerinden. 11 yaşında göğüslerinin büyümeye başlamasıyla yaşıtları arasında zorbalık gören Smith, 2014 yılında eşcinsel olduğunu açıklamıştı. I Weigh Interviews’e konuk olan sanatçı, cinsiyet değiştirmeyi düşündüğünü belirterek hayatı boyunca karşılaştığı zorlukları sevenleriyle paylaştı.

“Birçok farklı şeyin karışımıyız, herkes özel ve herkes eşsiz bir karışım. Kendimi erkek ya da kadın olarak görmüyorum. Arada bir yerlerde geziniyorum. Bu bir spektrum ve ben spektrumun ortalarında bir yerdeyim”

Hem müzik hem de kişisel hayatında kattettiği yollarda Sam Smith’e gelecek yıllarda başarılar dileriz. Herkesin daha özgür hissedeceği bir yaz için, daha fazla Radyo Bilkent!


Continue reading

Previous post

PJ HARVEY


Thumbnail

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist