HALSEY

Written by on 8 Nisan 2019

HALSEY

Sıkça değiştirdiği cesur saç rengiyle, farklı tarzıyla ve eşsiz parçalarıyla hepimizi etkileyen Halsey,son yılların en çok dinlenen sanatçılarından biri oldu. Her ne kadar sosyal medyada ve şarkılarında kendini bize anlatsa da, onun hakkında bilmediğimiz pek çok ilginç bilgi var.

Hakkında Bilmediklerimiz

1994 yılında, New Jerseyde doğan Halseynin gerçek adı aslında Ashley Frangipane. Sahne adı olan Halseyi ise gençken kirasını ödemek için çeşitli sahne isimleri ile yaptığı akustik gösteriler sırasında seçmiş. Halsey ismi, hem Brooklynde yıllarını geçirdiği bir caddenin adından geliyor, hem de gerçek adının anagramı özelliğini taşıyor (Ashley’in harflerinin yerini değiştirdiğimizde… Halsey!). Kendisine henüz 17 yaşındayken bipolar teşhisi konulduğunu biliyor muydunuz? Bu bilgiyi röportajlarında söylese de, çoğunuz yeni öğreniyor olabilirsiniz.

Kariyer Basamaklarını Adım Adım Tırmandı

Kariyerine Youtubeda cover şarkıları yaparak başladı güzel sanatçı. Hatta, yayınladığı coverlardan biri, Harry Styles ve Taylor Swiftin 2012 yılındaki ilişkisini anlatan ve  I Knew You Were Trouble şarkısının parodisi olan “Haylor Song” ‘du. Adının dünyaya yayılması ise, 2014 yılında “Ghost” adlı şarkısını Soundclouda yüklemesi ardından, bir plak şirketinin onu keşfetmesi ile gerçekleşti. Bir kaç ay sonra, 27 Ekim 2014 tarihinde de ilk EPsi olan Room 93’ü yayınladı. Halsey, henüz daha kendi turuna çıkmadan, Imagine Dragons, Young Rising Sons ve The Kooks gibi ünlü isimlerle tur deneyimi edindi. Bazı günlerini sokakta evsiz gibi geçirdiği gençlik yıllarında pek çok zorluğun üstesinden gelen Halsey, müziğe olan ilgisi ile kendine parlak bir kariyer ve gelecek yaratmayı başardı.

Eee zaten hep parlak başarılar en karanlık dönemlerimizin ardından gelmez mi? Bizlerde genç sanatçıyı bir kez de buradan tebrik ediyor ve Ghost şarkısını siz okurlarımızın beğenisine sunuyoruz.

Henüz daha iki albümü var (Badlands, Hopeless Fountain Kingdom ) ancak bu albümler dışında yayınladığı singlelarıda oldukça başarılı. Eski sevgilisi G-Eazy ile çıkardığı “Him & I”ve Khalid ile çıkardığı “Eastside” şarkıları, uzun süre en çok dinlenen şarkı listeleri arasında yer aldı.

 2018 Victorias Secret defilesinde söylediği “Without Me” şarkısı çoğumuzu oldukça etkiledi. Halseynin, bu şarkınında yer alacağını umut ettiğimiz,üçüncü albümü için hepimiz çok heyecanlıyız. Umarız bir sonraki albümlerinde de aynı başarıyı elde etmeye devam eder!

Daha çok Halsey ve daha çok hit müzik için Radyo Bilkent’i takip etmeyi unutmayın, bir sonraki yazımıza dek hoşçakalın!


Continue reading

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist