WHEN WE… WHERE DO WE GO?

Written by on 4 Nisan 2019

“When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”

Genç yetenek Billie Eilish’in merakla beklenen albümü çıktı.Albüm Apple Music’te bu güne kadar en çok önceden sipariş edilen albüm olarak da tarihe geçti.

 17 yaşındaki Billie Eilish son dönemin en çok konuşulan isimleri arasında.Hem şarkılarıyla hem de farklı tarzıyla oldukça dikkat çeken genç yetenek geçtiğimiz günlerde When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”  adlı ilk albümü çıkardı. Biz bugün merakla beklenen yeni albümü konuşurken, Billie Eilish ile ilgili daha detaylı merak ettiklerinizi daha önceki yazımızda bulabilirsiniz. 

BILLIE EILISH

 You should see me in a crown,”Bury a friend”, “When the party is over” albümden önce yayınlanan parçalar arasındaydı.Bu şarkılar ve bu şarkıların klipleri Billie’nin ne kadar iyi bir sanatçı olduğunu bir kez daha gösterdi ve tabi ki albüm daha da merak edilmeye başlandı.Şarkılarında bazen bizi depresif bir havaya sokan ve bazende oldukça eğlendiren Billie’nin bu albüm için çok çalıştığı belli oluyor.

 Billie’nin ilk albümünde toplam 14 şarkı mevcut. Hem yüksek tempolu hem de yavaş şarkılar yer alıyor albümde. Yapımcılığını Billie’nin abisinin (Finneas OConnell) üstlendiği albüm henüz satışa çıkmadan 800 bin adet satarak yeni bir rekora imza attı. Şarkılarını da genellikle abisiyle yazan Billie Eilish albümün ismini bulduklarında, ‘Şarkıların hazırlanması ve albümün oluşum süreci çok hızlandı’ diyor.

Bize sorarsanız çok farklı bir havası var Billie’nin ve bu şarkılarına yansıyor. Tıpkı o farklı havasının albümün ismine yansıdığı gibi; Hepimiz Uyuyakaldığımızda, Nereye Gideriz? Farklı tarzıyla beğenileri toplayan Billie’nin yeni albümündense favori şarkımız; “Bad guy”.

Bu sene Coachella’da

Coachella Müzik ve Sanat Festivali, ABD’nin Coachella Vadisi’nde düzenlenen ve yılın en büyük açık hava festivallerinden biri. Arka arkaya iki hafta şeklinde, 12-14 Nisan ve 19-21 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan festivalde, Billie Eilish’de sahne alan isimlerden birisi olacak.Herkes gibi bizler de onun Coachella performansı için çok heyecanlıyız.Hem festivalde hem de müzik hayatında umarız çok başarılı olursun Billie 🙂


Continue reading

Next post

HALSEY


Thumbnail

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist