Kalı Uchıs

Written by on 28 Mart 2019

Isolation

Isolation adlı albümüyle piyasaya giriş yapan Kali Uchis, R&B tarzındaki şarkılarıyla gelecek yıllarda müzik dünyasını sallayan isimlerden olacak gibi duruyor. Gelin hem bu genç sanatçıyı biraz daha yakından tanıyalım hem de Isolation adlı albümüne bir göz atalım!

İlk Stüdyo Albümüne Doğru…

Karly- Marina Loaiza, 24 yaşında yarı Amerikan yarı Kolombiyalı şarkıcı ve söz yazarı, profesyonel olarak KaliUchlis olarak biliniyor. Biz onu Isolation albümüyle tanımaya başlasak da aslında o ilk adımlarını 2012 yılında çıkardığı mixtape’i Drunken Babble ile atmıştı. 2014 yılında ise bizleri şaşırtan bir isimle “On Edge” şarkısında rapçi Snoop Dogg ile iş bilirği yapmıştı. R&B, Neo-soul ve Pop müzik türlerinde şarkılar yapan sanatçı, 2018 yılında çıkardığı ilk stüdyo albümü Isolation ve Lana Del Rey’in de elinden tutmasıyla müzik dünyasında varlığını iyice göstermeye başladı.

Genç yaşında kariyerine başarılı bir giriş yapan Kali Uchis, 2018 yılında; Tyler, the Creator ve Bootsy Collins’in de iş birlikleriyle ortaya çıkardığı “After the Storm” adlı parçasına UK Music Video Ödülü ve 2017 yıllarında Latin Grammy Ödüllerine bile layık görüldü.  Dilerseniz ödüllü parçayı birkez de buradan dinleyin;

Sanatçının ilk stüdyo albümünde gayet güzel bir başarı yakaladığını söylemek mümkün. Söylemesi mümkün olan başka bir şeyse sanatçının şarkılarının arasında olan benzerlik. Şarkıcının hep bir mücadeleden bahsettiğini ve bu anlatımını dinleyiciye boğuk ve stresli bir müzikle hissettirdiğini söylemek sanırız yanlış olmaz. Ait olmadığı bir dünyada yaşıyormuş ve oraya tutunmaya çalışıyormuş gibi izlenimler yaratıyor dinleyicilerinde. Popüler müzik kültüründe ya sövenlere, isyankarlara ya da durmadan dans edip eğlenenlere alışık olduğumuzdan, Kali gibi duygularına yer veren ve bunu R&B ile anlatanlar çıktıkça şaşırıyoruz galiba.

Isolation albümünden kaliteli bir parça daha sizler için seçtik, umarım beğenirsiniz;

Bir hafta içi yazımızı daha bitirken, Radyo Bilkent ailesi olarak sizlere harika bir hafta diliyoruz. Daha fazla R&B, pop ve Kali Uchis dinlemek içinse sizleri her salı saat 21:00’da Swang’e bekliyoruz!

Tagged as

Continue reading

Previous post

Bruno Mars


Thumbnail

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist