SHECK WES

Written by on 21 Mart 2019

SHECK WES

Henüz 19 yaşında ama 2018 yılında çıkardığı şarkısıyla internette viral oldu. Sheck Wes şuan pek duymaya alışık olmadığımız bir
isim olsa da, gelecek yıllarda kendisinden söz ettirecek gibi duruyor.

Amerika’da, asıl rapçilerin harman olduğu yer Harlem’de doğan Khadimou Rassoul Chelkh Fall, sahne adıyla Sheck Wes, Senegalli göçmen bir ailenin oğlu. Biz onu şimdilik rap sanatçısı olarak bilsek de, o aslında hem söz yazarı hem de model.
Mo Bamba şarkısıyla adını duyduğumuz rapçinin şimdilerde adı, eski iş arkadaşı Justine Skye’a karşı taciz iddialarına karışmış durumda. Kendisini takip etmesinden ve kamuya açık yerlerde erkek arkadaşını dövdüğünden şikayetçi olan Skye, soluğu mahkemede almış. Uzaklaştırma emri ile çözüm yoluna giden mahkemenin kararı umarız aralarında olan bu gerginliği bitirmeye yardımcı olur. Skye’ın iddialarını yalanlayan Wes, bakalım önümüzdeki günlerde adını başka bir skandala daha karıştırarak müziğine zarar verecek mi?

MUDBOY

Rapçinin ilk albümü Mudboy, G.O.O.D Music ve Cactus Jack Records girişimleriyle piyasaya sürülmüştü. İsimler yabancı gelmesin; G.O.O.D Music Kanye West’in, Cactus Jack Records ise Traviss Scott’ın kurduğu müzik şirketleri. Hip hop müziğinin vazgeçilmezi ve şüphesiz yıldızı olan bu iki ismin desteği, Wes’in yabana atılmayacak bir yeteneği olduğunun da bir işareti. Albümde yer alan parçalar; Live Sheck Wes, Gmail, WESPN, Fuck Everybody, Vetements Socks. Sanatçının parçalarında kullandığı dil aslında çok açık; sert, sokak ağzı ve iğneleyici. Onun da birçok sanatçı gibi kendini anlatma kaygısı olduğu, çizgisini çizmeye ve rapinin tarzını bulmaya çalıştığı ortaya koyduğu parçalarından az çok belli. Farklı girişiyle kendini alkışlatan sanatçı, umarız onu farklı yapan şeyi hiç kaybetmez!

Mo Bamba

Gel gelelim Sheck Wes’i Sheck Wes yapan, onu bu kadar ünlü eden parçaya: hiç şüphesiz bu parça Mo Bamba! 2018 yılında gündeme bomba gibi düşen bu parçanın, playlistlerde yer almadığı bir partiyi ya da eğlenceli bir ortamı neredeyse hiç hatırlamıyorum. “Kim söylüyor?”,”Ne güzelmiş!”, “Adı ne bu şarkının?” gibi soruların arasında kaybolduğumuz, adınınsa Mo Bamba olduğunu hasbelkader öğrendiğimiz viral parçamızı sizler için bir kez daha çalıyoruz.

Yazımızı burada sonlandırırken, Sheck Wes gibi bir çok ismi dinleyeceğiniz Radyo Bilkent’in Hip Hop programı Swang’ın her Salı 21:00’da sizlerle olduğunu hatırlatmak isteriz. En dinamik müzikler için takipte kalın!


Continue reading

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist