ÇOK YAKINDA YENİ ŞARKILARLA…

Written by on 18 Mart 2019

Rihanna Çok Yakında Yeni Şarkılarla

Onu 2016’dan beri duymuyoruz. En son “Anti” albümüyle hayranlarının karşısına çıkan sanatçımız bu üç yıllık süreçte belki müzik dünyasında değil ama daha pek çok başka alanda etkindi. Savage x Fenty’den Fenty Beauty’e, Fenty Beauty’nin Youtube kanalından Ocean’s 8’e kadar birbirinden başarılı işlere imza atan sanatçımıza yeni bir albüm için biraz süre vermek gerekiyordu elbette.

Robyn Rihanna Fenty, Barbadoslu şarkıcı ve şarkı yazarı, müzik hayatına başlayalı dile kolay tam 16 yıl olmuş. İlk olarak Evan Rogers yönetiminde demo kasetlerdde ve Music of the Sun albümüyle tanıdık onu. 2000’lerin ilk yıllarının o heyecanlı, yeni disko müziği akımına ayak uyduruyor, hem de kendi tarzıyla bu akımı daha ilerilere, günümüze kadar taşıyordu.

Şarkılarına ve albümlerine hep kendi hayatından izler yansıttığı doğru. Chris Brown’dan şiddet gördüğüne dair şikayette bulunduğu 2009 yılı Rated R albümü sanatçının en çok satan albümlerinden, ve en öfkeli şarkılarından oluşuyor, ve onda RNB’ye bir kayma gözlemliyoruz. Sonrası “Only Girl” parçasıyla Loud, Where have you been’le Talk that Talk, Unapologetic ve Anti.

Şu ana kadar imza attığı sekiz albümle sanatçımızın müzik dünyasındaki yeri o kadar büyük ki, son zamanlarda Rihanna’nın aksine en çok duyduğumuz isimlerden Drake bile bir zamanlar bir Rihanna düetinde, pek de öyle çok tanımadığımız bir isimdi diyebiliriz. Evet, What’s My Name’den bahsediyoruz. Yıl, 2010.

Haliyle, onu duymayı özlüyoruz. Derken sanatçımızın Instagram üzerinden de duyurduğu üzere bu özlemin artık biteceğini öğreniyoruz. Albüm için tam tarih yayınlamayan sanatçı, albümün isminin büyük ihtimalle R9 olacağını ve tarzının bizi alıp onun ilk yıllarına, tekrardan Music of the Sun’a götüreceğini söylüyor.

Önümüzdeki günlerde neler olacak, heyecanla bekliyoruz.

Rihanna, çok yakında, yeni şarkılarla Radyo Bilkent’te. Takipte kal!


RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist