91. OSCAR ÖDÜLLERİ

Written by on 28 Şubat 2019

91.Oscar Ödülleri

Heyecanla beklenen Oscar ödülleri geçtiğimiz günlerde sahiplerini buldu.Geceye “müzik”damgasını vurdu.Queen grubunun ve Lady Gaga Bradley Cooper ikilisinin performansı gecenin en çok konuşulan konularındandı.

Efsanevi Queen grubu, yeni solisti Adam Lambert ile 91. Oscar Ödül Töreni’nin açılışını yaptı.Grubun performansı bir çok müzik sever tarafından çok beğenildi.Biz de bu güzel performansın videosunu buraya bırakıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=XwbCfVEB5EM

Freddie Mercury rüzgarı

Queen’in solisti Freddie Mercury’nin hayatını anlatan Bohemian Rhapsody filminde Freddie Mercury’e hayat veren Rami Malek “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.Rami Malek, ödül sevincini sahneye çıkmadan önce kız arkadaşı Lucy Boynton’u öperek gösterdi.’Bohemian Rhapsody’ filmi 91. Akademi Ödülleri’nde en çok ödül alan yapım oldu.Film ‘En İyi Erkek Oyuncu’, ‘En İyi Kurgu’, ‘En İyi Ses Kurgusu’ ve ‘En İyi Ses Miksajı‘ dallarında ödülleri kazandı.Filmin müzikleri çok beğenilmişti ve çok konuşulmuştu hatta film çıktından sonra Queen grubunun şarkıları o kadar çok dinlendi ki bir çok müzik listesinde uzun süre zirveden inmediler.

Lady Gaga ve Bradley Cooper

Geceye damga vuran bir diğer olaysa Lady Gaga ve Bradley Cooper’ın muhteşem performansıydı.

İkili gecede “En iyi film” dalında aday olan  “A star is born” filminin soundtrack parçası Shallow’u seslendirdiler.Performans esnasında sahneledikleri romantizm ve bu yakınlaşmanın Irina Shayk’ı kıskandırdığı iddiası, gecenin en çok konuşulanlarındandı.Hatta ikili gece hakkında en çok tweet atılan ünlülerdi.

Gecenin hakkında en çok tweet atılan ünlüleri:

1. Lady Gaga

2. Bradley Cooper

3. Rami Malek

4. Alfonso Cuarón

5. Spike Lee

Aynı zamanda Lady Gaga, bestelediği Shallow şarkısıyla bir Altın Küre ve iki Grammy ödülü kazanmasının ardından En İyi Film Şarkısı Oscar’ını kazandı.Bu ikili hakında ve film hakkında ayrıntılı yazığıda yine sitemizde bulabilirsiniz.

Shallow

https://www.youtube.com/watch?v=JPJjwHAIny4Continue reading

Next post

FADO


Thumbnail
Previous post

JAZZ


Thumbnail

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist