Imagıne Dragons

Written by on 17 Ocak 2019

Rock Müziğinin Yıldızları

Son zamanların en kaliteli rock müzik gruplarından biri Imagine Dragons. Çöl sınırlarını aşıp dünyaya yayılan ünleri her geçen gün daha da büyüyor ve grubun sesini yavaş yavaş tanımayan kalmıyor. Beş yıl önce hayatımıza girmelerine rağmen hızlı bir ivme yakalayıp müzik dünyasına sert bir giriş yaptılar. Global anlamda ilk kez çıkış yakaladıkları Radioactive ile tanışmıştık onlarla daha sonrasındaysa çıkardıkları ilk stüdyo albümleri Night Visions ile Grammy’ye kadar giden bir maceranın ortağı yaptılar bizi. Şimdilerdeyse yaptıkları her yeni parçayla listelerde zirveye oynuyorlar.

Peki bu grubun bu kadar sevilmesindeki neden sizce nedir? Bie zealırsa samimiyetleri ve enerjileri. Bir röportajlarında  “Dünya artık karanlık bir yer ve biz bunu yaptığımız müziklerle değiştirmek istiyoruz.”demişlerdi ve o gün bugündür sözlerinin arkasında durup her yeni parçayla hayatlarımızı güzelleştirmeye devam ediyorlar.

Onlar hakkında bir bilinmeyen var, grup isimlerinin anlamı. Çünkü Imagine Dragons ‘Hayali Ejderhalar’ gibi bir anlama gelse de, grup adından çıkarmamız gereken anlam bu değilmiş. Müzik yıldızları, grup adlarının bir anagram yani sözcüğün içinde saklı olan başka bir sözcük anlamına geldiğini söylüyorlar ama acaba ne?

Birçok Ülkede İlk Beşte Yer Alan Albüm ; Evolve (2017)

Grubun üçüncü stüdyo albümü Evolve, 3 üç farklı single ile müzik listelerini alt üst etti. Neredeyse hepimizin dinlediği; Thunder, Believer ve Whatever It Takes adlı parçalar Billboard magazinin Hot Rock Songs adlı müzik listesinin Bir Numarasında En Çok Hafta kalan parçalar oldular. Albümün turuna çıkan sanatçılar daha sonra 4. stüdyo albümleri olan Origins‘i piyasaya sürdü.

İlgili resim

Müzik dünyasındaki başarıları ödüllü, belgeli olan rock müzik grubu; 3 Amerika Müzik Ödüleri, 9 Billboard Müzik Ödülleri, 1 Grammy, 1 MTV Video Müzik ve 1 tane de Dünya Müzik Ödüllerini kazandı. Dünya çapında ise 12 milyon albüm ve 35 milyon single parça satmayı başardı. 

Imagine Dragons’un başarısı müzik dünyasında yeterince kanıtlanmış olsa da, bizce yıllardır sessizliğe gömülen rock ruhunu yeniden diriltmiş olmaları en büyük başarılarından biri. Onları diğerlerinden ayıran ve daha kısa bir süre içersinde bu denli büyük bir üne ulaşmalarını sağlayan da aslında budur. Rock dinlemeyen insanı bile şarkılarına eşlik eder bir hale getirdiler.

imagine dragons ile ilgili görsel sonucu

Üzütü de sevinç de rock müziği severl için Imagine Dragons’un ritimleriyle anlam buldu. Böyle her parçanızda eşitliği, özgürlüğü,hayatı ve insanı savunmaya devam edin. Biz yaptığınız işi çok seviyoruz, sevgilerle Radyo Bilkent!

 


Continue reading

Next post

KALEO


Thumbnail
Previous post

NINA SIMONE


Thumbnail

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist