Jayh

Written by on 1 Aralık 2018

Bu hafta hepimizin bildiği sanatçıları bir kenara bırakıp, yeni isimler keşfettiğimiz bir blog yazımızla karşınızdayız.

Son zamanlarda daha bir rövaçta olan rap müziği hepimizin sempatisini kazanmış gibi duruyor. Yerli/ yabancı neredeyse birçoğumuzun aklına yer etmiş rap şarkıları, bu müzik türünü yıllardan beri yapan ve bu işte başarı bekleyen birçok sanatçının da önünü açacak gibi gözüküyor. İşte bunlardan biri; Jaouad Ait Taleb Nasser, nam-ı diğer Jayh!

Ä°lgili resim

 

Kimdir bu Jayh? 

Faslı bir babanın ve Curaçao’lu bir annenin oğlu olan Jayh, tam adıyla Jaouad Ait Taleb Nasser, Hollanda’da yaşayan başarılı bir şarkıcı ve yayımcı. (Curaçao da neresi diyenler için; https://www.hollandavesen.nl/kraliyet).

Adını duymaya pek alışık olmadığımız bu isim, 2005 yılında giriş yaptığı müzik dünyasına elde ettiği başarılarla renk katmaya devam ediyor.

Amsterdam’da yaşayan sanatçı, pop Neo-R&B, Hip-Hop ve R&B türlerinde müzik üretiyor. Müzik dünyasına ilk adımı yapımcı olarak atan Hollandalı rapçi Jayh, Mijn Baby adlı şarkısıyla aradığı şöhreti yakalıyor. Mijn Baby ile adını duyuran Jayh, daha sonra Hollandalı diğer rapçileri ortak noktada buluşturan ‘The Partysquad’ adlı gruba dahil olarak Ik ga hard adlı single’ını çıkardı. Bu single ile 9 hafta boyunca Hollanda’da top 10 listesinde kalmayı başardı.

 

Devlet Ödülleri

Yaptığı işlerle hem Hollanda hem de dünya çapında adını duyurmaya devam eden Jayh, 2008 yılında En İyi Mixtape , 2010 yılında ise En İyi Single ve En İyi Mixtape ödüllerine layık görüldü (State Awards).

Birçok isimle iş birliği yapmaktan çekinmeyen ve şarkılarında farklı tarzlara sahip rapçilere de yer veren Jayh, Bizzey gibi tanıdık isimlerle de çalışmaya devam ediyor.

Müziğiyle adından bahsettiren Jayh, 2018 yılında The Passion adlı bir dizi de rol alarak kariyerinde yeni bir işe de yer vermiş oluyor. Farklı tarzıyla ön plana çıkan sanatçı, geçtiğimiz Ağustos ayında yine farklı bir işe imza attı.  Youtuber Famke Louise ve rapçi Badd Dimes ile beraber çıkardığı Ben Je Down adlı şarkısı 6 milyon görüntülenmeye ulaşmış durumda.

ben je down ile ilgili görsel sonucu

Ben je down adlı klipten

Favorimiz (^.^)

Farklı tarzıyla onu destekleyen ve dinleyen bir kitleye sahip olan Jayh, Hip-Hop tarzıyla müzik listelerine yeni tatlar katmaya devam ediyor. Bizim favori Jayh parçamızsa 2018 yılına bomba gibi düşen Soldaat. 

Önümüzdeki haftalarda farklı tarzlar ve sanatçılarla yeniden karşınızda olacağız. Dinamik ve genç müzik için, dinlemede kalın!

 

Tagged as

Continue reading

Next post


Thumbnail

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist