Ariana Grande

Written by on 29 Kasım 2018

rs_634x1024-180820164347-634-2-pete-davidson-ariana-grande-2018-mtv-video-music-awards.jpg

 

O çıtı pıtı, samimi tavırlarıyla adeta küçük bir kız çocuğunu andıran başarılı şarkıcı
Ariana Grande, 2018’de oldukça inişli çıkışlı dönemler yaşadı. Eski erkek arkadaşı Mac Miller’ı aşırı dozda uyuşturucu madde kullanmaktan kaybetti ve buna sebebiyet veren kişinin de o dönemki eski nişanlısı Pete Davidson olabileceğini öğrendi. Yakın arkadaşları Selena Gomez ve Demi Lovato arka arkaya rehabilitasyon merkezlerinde yatarken,o bir yandan başarılı albümyle zirvelerde boy gösterdi.

 

Gelin müzik dünyasının güçlü karakterlerinden biri olan Grande’nin kariyerine şöyle bir göz atalım;

Ariana Grande 26 Haziran 1993’de Amerika Florida’da dünyaya geldi. Kariyerine 15 yaşındayken Nickelodeon’da ki gençlik dizileriyle başlayan Grande, bu süreçte şov dünyasında ona faydalı olabilecek çeşitli dostluklar ve bağlantılar edindi. 2010 yılında ilk stüdyo albümü için çalışmalara başlayan Grande’nin en büyük destekçisi Katy Pery’ydi bu süreçte. Oynadığı gençlik dizisi ve albüm çalışmalarının yanında aynı zamanda da Broadway de müzikallerde de rol alan Grande, bu özgüvenle ve çalışma isteğiyle kısa sürede albüümüne kavuştu.

arianagrande-1537875286.jpg

Kariyeri;

Albümden yayınladığı ilk teklisi Put Yours Hearts Up’ la beraber güzel bir çıkış yakalayan Grande bu başarının ardından 2013 yılında ilk stüdyo albümü Yours Truly’yi yayınladı ve böylece müzik sektörüne resmi olarak adını yazdırmış oldu. İkinci stüdyo albümü My Everything’i 2014 yılında ve üçüncü stüdyo albümü Dangerous Woman’ı 2016 yılında yayınlayan Grande en son Ağustos 2018 de Sweetener albümünü hayranlarıyla buluşturdu ve Pharrel Williams’la birlikte çalıştığı parçaları çok beğenildi. Zirvelere alışkın olan Grande yalnızca albümlerle kalmadı. Çıktığı Dünya, Amerika ve Avrupa turlarıyla beraber dünyanın her yerineden hayranlarıyla harika bir bağ kurdu.

Ona kariyerinde başarılar diliyor ve yeni çalışmalarını merakla bekliyoruz.


Continue reading

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist