Zirvenin Yeni Adı; Cardı B

Written by on 22 Kasım 2018

Zirvenin Yeni Adı Cardi B

Ani yükselişlerin kraliçesi haline gelen Cardi B, kariyerine hız kesmeden devam ediyor ama bu sırada başkalarının tahtını da ellerinden alıyor. Normalde listelerde ilk 10’da 3 şarkıya kadar bulunduran Drake, son birkaç haftadır bu şöhretin gerisinde kaldı ve uzunca bir süre zirvenin ismi Cardi B ve Maroon 5 oldu.

Cardi-B-Migos-Offset.jpg

Geçtiğimiz yıl hayranlarıyla paylaştığı Bodak Yellow parçasıyla hayatlarımıza dahil olan ve o günden beri de asla gündemimizden düşmeyen Cardi B’nin adını hep olaylı kavgalarla veya Offset’le olan ilişkisiyle duyuyorduk. Nicki Minaj’la yaşadığı  büyük ayakkabı fırlatmalı kavgadan sonra durulur diye düşünmüştük ama tabi ki öyle olmadı ve daha 2 gün önce birlikte çalıştığı bir marka için çıplak olarak kamera karşısına geçtiğini okuduk. 1 çocuk annesi Cardi B’nin aldığı eleştirilerin bir çoğuysa, hayat tarzının bir anneye uygun olmadığı yönünde. “Sen bir annesin, nasıl böyle yaşayıp  çirkin skandallarla çocuğuna zarar verirsin” diyenlere “Bırakın da kendi anneliğimi kendim yapayım” diye cevap vermişti. Zaten Nicki Minaj’la yaşadığı tartışmanın asıl sebebi de Cardi’nin anneliğiyle ve çocuğuyla ilgili Minaj’ın söylediği sözlerdi.

Bodak Yellow’u bir kez daha dinlemek için;

Skandallardan Doğan Bir Şöhret

Bütün bu polemikler Cardi’nin itibarını zedeler diye beklerken onun popülaritesi iyice arttı, şarkıları ilk 10’dan aşağı düşmez oldu. Reklamın iyisi kötüsü olmaz felsefesinin en büyük kanıtlarından biri olabilecek Cardi B bir milenyum fenomenine dönüştü. Her ne kadar kavgalarlı olsalarda çıkış hikyaesi Nicki Minaj’a benzetiliyor çünkü Minaj da aynı Cardi gibi başta kabul edilmemişti müzik sektörüne ama sonrasında edindiği yer de sarsılamayacak kadar güçlü durmayı başardı.

maxresdefault.jpg

 

Müzik gündeminde ayakkabılar havada uçuşurken iki arada bir derede kalan Drake, geçtiğimiz yıl çıkardığı Scorpion albümüyle uzun süre zirvenin adı olunca onun bu huyuna alışmıştık. Haliyle bu düşük performansı hayranlarının gözünden kaçmadı. Bir oğlu olduğu ve  çocuğunun annesinin işi dolayısıyla onunla görüşmek istemediği söylentileriyle de uğraşan Drake aslında bu yorucu yılı yine az hasarla atlattı.

drake-cardi-b-thatgrapejuice-600x410.jpg

 

 

 

İki isme de kariyerlerinde başarılar diliyor ve haberlerini dört gözle bekliyoruz.

 


Continue reading

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist