Thank U, Next

Written by on 19 Kasım 2018

Ariana Grande

Bazılarımız onu Nickelodeon’un sitcom dizisi Victorious’ta canlandırdığı Cat Valentine karakteriyle tanıdı, bazılarımızsa muhteşem şarkılarıyla. Şimdilerde dünyanın en tanınan isimlerinden birtanesi olan Grande, geçtiğimiz günlerde çıkardığı”Thank you, next” adlı şarkısıyla da adından sık sık bahsettirmeye devam edecek gibi duruyor. 

Her Güzel Şarkının Arkasında Bir Ayrılık Vardır ?

Başarılı sanatçı 2016’dan beri ünlü rapçi Mac Miller ile birlikteydi.İkili yoğun programları nedeniyle mayıs ayında ilişkilerini bitirme kararı aldı.Bu ayrılık kararından çok kısa bir süre sonra,  Grande oyuncu Pete Davidson’la yeni bir ilişkiye başladı. Aşklarını kameralar önünde de yaşamaktan çekinmeyen çift, magazin dünyasında parmakla gösterildi.İkili sosyal medyada bir çok kez birlikte fotoğraf paylaştıdı. Pete Davidson’ın Ariana adına bir kaç dövme yaptırması ve Ariana’nın da albümünde Pete Davidson adına bir şarkı yayınlamasının ardından, ikilinin evlilik dedikoduları yayılmaya başladı. 

 İkili haziranda evlilik yolunda ilk adımı atarak, nişanlandı.Herkes ilişkilerinin çok hızlı gittiğini düşünsede onlar kameralara mutluluk pozları vermeye devam etti.Geçtiğimiz aylarda ise, Grande’nin iki yıl ilişki yaşadığı eski aşkı Mac Miller aşırı doz uyuşturucu sebebiyle evinde ölü bulundu. Ariana’nın bir çok hayranına göre bu üzücü haber Pete Davidson ve  Grande’nin ilişkisinde bazı problemlere yol açtı ve ikili 5 aylık birlikteliklerini sonlandırma kararı aldı.

 

‘No Tears Left To Cry’

Ariana Grande inişli çıkışlı aşk hayatına rağmen müziğe devam etti ve bu süreçte  4. stüdyo albümü olan ve büyük bir başarı yakalayan ‘Sweetener’ adlı albümünü piyasa sürdü. ’Sweetener’ dan ilk çıkan single No Tears Left To Cry’ Nisan ayında yayınlandığında büyük ilgi görüp, sanatçıyı Billboard Top 100 şarkı sıralamasında 3. sıraya kadar yükselmişti.Ariana’nın nişanlısına yazdığı ve ismini verdiği ‘Pete Davidson’ şarkısıda bu albümde yer aldı.

 

Ariana Grande, en büyük başarısını Pete Davidson’dan ayrıldıktan sonra yazdığı ‘Thank you, next’ şarkısıyla elde etti.

Eski sevgililerinden bahsettiği single çıkar çıkmaz Billboard Hot 100 listesinde ilk kez bir numara yükselerek Adele’in rekorunu kırdı.Aynı zamanda Grande, bu şarkısıyla Spotify’da hem ABD hem de dünya çapında en çok dinlenen kadın şarkıcı unvanını da aldı.Şarkı, dünyada 9 milyon, ABD’de ise günde 4 milyon kez dinlendi.

 

Ariana Grande zor bil yıl geçirsede başarılarına bir yensini daha kattı!

Genç yıldız, Billboard dergisi tarafından ‘Yılın Kadını’ seçildi.6 Aralık’ta New York’ta düzenlenecek Billboard Women in Music etkinliğinde ödül almaya hazırlanıyor.

Genç yıldız güçlü duruşuyla ve başarılarıyla bir çok insana örnek oldu.Bizde Ariana Grande’yi tebrik ediyor ve yeni şarkılarını heyecanla bekliyoruz 🙂


RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist