Emınem’den beklenmedik albüm; Kamikaze!

Written by on 1 Ekim 2018

Eminem’den beklenmedik albüm: Kamikaze !

Eminem geçen sene çıkardığı albümü ‘’Revival’’ ile 5 yıllık suskunluğunu bozmuştu. Uzun bir aranın ardından piyasalara sürdüğü Revival ‘a bir çok olumsuz eleştiri yapıldı.Kimse Eminem’in yakın bir zamanda yeni albüm çıkarmasını beklemiyordu ama o gelen tüm bu eleştirilere rağmen bomba gibi bir cevapla geri döndü.31 Ağustos 2018’de onuncu stüdyo albümü ‘Kamikaze’yi piyasaya sürdü.Eminem Amerikan başkanı da dahil olmak üzere bir çok kişiye gönderme yaptığı şarkılarıyla,  müzik listelerine bomba gibi bir giriş yaptı.

Dr. Dre’nin prodüktörlüğünü üstlendiği albümde 13 şarkı bulunuyor.Albümün genelinde Eminem 2017’nin onun için kötü bir yıl olduğunu anlatıyor ve gelen eleştirilere sert bir dille cevap veriyor.Albüm’de ’The Ringer’ öne çıkan şarkılardan bir tanesi.Bu şarkıda rapçi Lil Pump ve Lil Xana bazı eleştirilerde bulunuyor. Şarkının ilerleyen kısımlarında Amerikan başkanı Donald Trump’a da göndermelerde bulunan Eminem, korkusuz bir sanatçı olduğunu bir kez daha kanıtlamış oluyor .Bir başka şarkısı Not Alike’ta ise bitcoin’e gönderme var. Şarkıda;  

Hatırla herkes nickel kullanıyordu, şimdi herkes bitcoin kullanıyor” sözleri geçiyor. 

Aynı zamanda albümde merakla beklenen ve Türkiye’de 5 Ekim’de vizyona girecek olan ‘Venom’ filminin soundtrack çalışmasıda bulunuyor.Filmi merak edenler için fragmanı buraya bırakıyoruz.

Albümün en ilgi çeken yanlarından biri ise Eminem’in Amerikalı rapçi Machine Gun Kelly ile aralarında yaşanan gerginlik oldu.Eminem ‘Not Alike’ adlı parçasında Machine Gun Kelly için bazı olumsuz eleştirilerde bulunmuştu ve MGK bu eleştirlere ‘Rap Devil’ adlı parçasıyla cevap verdi. İsmiyle ve klibiyle oldukça dikkat çeken şarkı, bir çok dinleyici tarafından da çok beğenildi.Ama Eminem böylesi bir eleştirinin altında kalmadı ve Rap Devil’dan bir kaç gün sonra ‘Killshot’ adlı şarkıyı çıkardı.Bir çok rap otoritesine göre de Eminem bu şarkıyla MGK’yi nakavt etti.

Beklenmedik bu albümüyle çok iyi bir iş çıkaran Eminem’in, bu kadar ilgi uyandıran bir albümle geri dönmesine hayranları kadar bizde çok sevindik 🙂

Tagged as

RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist