Demi Lovato

Written by on 21 Ağustos 2018

Kocaman gülümsemesiyle, pozitif düşünceleriyle ve sosyal normlarla verdiği mücadelelerle tanıdığımız, hayranları tarafından uğur böceği olarak anılan Demi Lovato, geçtiğimiz günlerde yaşadığı bir olayla maalesef çoğu insanın ona bakışını kökünden değiştirmesine sebep oldu.

10 yaşında başladığı oyunculuk kariyerinde pek çok gençlik dizisinde rol aldı ve bir neslin yakından takip ettiği bir ‘idol’e dönüştü adeta. Oyunculukla yetinmedi ve çok başarılı single ve albüm çalışmalarına; ünlü isimlerle düetlere imza attı. Dışarıdan bakıldığında harika bir kariyer inşa ediyordu kendine ama biraz derine indiğiniz zaman işler hiç de göründüğü gibi değildi. Üstelik yaşadığı travmalar ve yoğun stres kariyeriyle beraber hayatına giren şeyler değildi.

demi lovato stage ile ilgili görsel sonucu

Kız kardeşi doğduğunda hissettiği kıskançlık ve ilgi eksikliği sebebiyle delicesine yemek yiyerek ve sonrasında birkaç gün hiç yemek yemeyerek dikkat çekmeye çalışan o 8 yaşındaki kız, aslında onu hiç terk etmemiş. Sadece sorunlar değişmiş ama yeme bozukluğu hep onu takip etmiş. Büyüdükçe artan yeme bozukluğu artık onun için bir rutin haline gelmiş ve en sonunda hastaneye yatırılıp tedavi görmüş. Tedaviden sonra normal kilosuna dönen Lovato o günden sonra kendini sosyal normları yıkmaya ve genç kızları etki alında kalmaktan kurtarmaya adadı. Makyajsız paylaşımlar yaptı, fotoğraflarında dış görünüşüyle hiç oynamadı. Ama görünen o ki o süreçten sonra bir şeyler tam olarak düzelmemiş.

Demi_Glamour_19Oct17_Snapchat_P.jpg

 

Dansçılarından birinin doğum günü partisinden çıktıktan sonra kendi evinde de eğlenmeye devam eden Lovato, sabaha karşı asistanı tarafından bilinci kapalı bir halde odasında bulundu geçtiğimiz hafta ve yetenekli şarkıcının baygın olmasının sebebinin aşırı dozda uyuşturucu madde almış olduğu açıklandı. Olay duyulduğunda ortaya çıkan detaylar ise herkesi derinden etkiledi ve insanların ona bakış açısı da tam olarak bu noktada değişti.

Olay yaşanmadan yalnızca bir hafta önce sahne ekibiyle yaşadığı tartışmanın uyuşturucu madde bağımlılığı olduğu ve bunu devam ettirdiği sürece ekibinin onunla çalışmayacağını duyunca sinirlendiği öne sürülen Lovato, bu iddiadan yalnızca bir hafta sonra maalesef böyle gündeme geldi.

Neredeyse hayatını kaybeden Lovato’nun ekibi, o hastaneye yattıktan sonra yaptıkları açıklamada Demi’nin rehabilitasyonu kabul etmemesi ve tedaviyi reddetmesi halinde onunla yollarını ayıracaklarını dile getirdi. Bu açıklamanın bu kadar çabuk yapılmasının sebebi de Lovato’nun uyandıktan sonra rehabilitasyon seçeneğini ertelemek istediğini çünkü psikolojisinin şu anda böyle bir kararı vermeye uygun olmadığını söylemesi oldu. Ancak yeni yaptığı açıklamalarla beraber rehablitasyonu kabul ettiğini ve turunu iptal ettiğini onayladı.

Bu olayın arkasında yatan sebepleri tartışmak yerine hiçbir şeyin dışarıdan göründüğü gibi olmadığını unutmamak gerektiğini hatırlatıyor ve Demi Lovato’yu yine o kocaman gülümsemesiyle görmeyi dört gözle bekliyoruz.

 

 

 

 


RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist