Müzik Dünyasının Efsane Çifti Arasında neler Oluyor?

Written by on 2 Temmuz 2018

2008 yılında evlenmelerinin ardından 3 çocuk sahibi olan Beyoncé ve Jay-Z  müzik piyasasındaki başarılarının yanında, sürdürdükleri uyumlu birliktelikle de  dünyada parmakla gösterilen ve herkes tarafından özenilen bir çiftti. Fakat Jay-Z’ nin geçtiğimiz yıl katıldığı bir programda dokuz yıllık evlilikleri boyunca Beyoncé’yi birden fazla kez aldattığını ve son derece üzgün olduğunu dile getiren açıklamaları ilişkilerinin görüldüğü gibi toz pembe olmadığını gösterdi. Bunun üzerine Queen B bir açıklama yapmamıştı ama geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan bir iddiayla ister istemez yapmış kadar oldu.

Cleaveland Cavaliers’ın yıldız oyuncusu Lebron James’in annesi nişanlıydı ve hatta evlenmesine de oldukça kısa bir süre kalmıştı. Daha fazla birlikte kalamayan çift ayrıldı ve bunun üzerine annesinin eski nişanlısı konumuna geçen Da Real Rambo –ayrılık kötü geçmiş olacak ki- Lebron James’i sırlarını insanlara anlatmakla tehdit etmeye başladı. Üstelik bu tehdit zaten afişe ettiği diğer aile sırlarıyla ilgili de değildi. Beyoncé’nin, Lebron James’le yasak bir ilişki yaşadığını ve Jay-Z’nin de bundan haberdar olduğunu söyleyen kızgın eski nişanlı bir anda dünyanın gündemine oturdu. Bazıları bunu gündeme gelmek için yapılan bir strateji olduğunu söylese de basına yansıyan bazı fotoğraflara bakıldığında durum dışarıdan hiç de öyle gözükmüyor. Lebron’a hayranlık dolu bakışlar atan Beyoncé zaman zaman tebessüm etmeyi de unutmuyor. Sanki Jay-Z de Lebron’a biraz bozuk gibi.

Hayranları da bu konuda ikiye bölündü: “Yürü be kızım” diyen de var, “neden onun seviyesine indin” diyen de. Bunlar her ne kadar kanıtlanmamış iddialar da olsa çiftin hayranları üzerindeki imajını etkilediğini söyleyebiliriz.  Buna rağmen çiftimiz bütün dünyaya cevap verircesine hem beraber tura çıktılar hem de beraber bir albüm yayınladılar. OTRII’ nun biletleri daha satışa sunulur sunulmaz tükenmiş ve Everything Is Love albümünün ön siparişleri ortalığı alt üst etmişti.

The Carters adıyla yayınladıkları albümlerinin en dikkat çekici parçalarından Apesh*t’e Louvre Müzesinde klip çeken ikili hem sanatseverlerin hem de hayranlarının beğenisi kazandı. Önümüzdeki günlerde daha da netleşmesi beklenen bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?


RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist