Ankara Kültür-Sanat (Aralık 2017)

Written by on 18 Aralık 2017

Aralık 2017, Ankara’da kültür sanat etkinliklerinin yoğun olduğu bir ay bu bağlamda bir çok etkinlikle sanat severler programlarını doldurabiliyorlar.

Devlet Opera ve Balesi’nde Gıuseppe Verdi’nin muazzam bir eseri olan La Traviata operası, 25 Aralık’a kadar izleyecileri ile beraber olmaya devam ediyor. Bunun yanında Çaykovski’nin bir klasiği olan Fındıkkıran balesi, 23 Aralık Cumartesi günü yine Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde tekrardan izleyicileri ile buluşuyor.

 Resimleri ile öne çıkan başarılı sanatçımız Ekrem Kadak, içinde ülkemizin coğrafyasının, insanın iç dünyasının olduğunu söylediği resimlerinde aynı zamanda yüklü bir imge zenginliği ve çeşitliliği de göze çarpan ‘Benim Alfabelerim’ adlı yeni sergisiyle 21 Aralık’ta Arda Sanat Galerisinde beğenenleriyle buluşuyor.

Son olarak okulumuz Bilkent Üniversitesinin tiyatro bölümünün, Cem Emüler yönetmenliği ile sahneye taşıdıkları John Osborne’un  ‘Öfke’ oyunu; zamanın toplumsal, siyasi ve ekonomik yapısı başkahraman Jimmy Porter’ın hayatında tutunacak bir anlam bulamayıp içinde yaşadığı öfke yüzünden olumlu veya yapıcı hiçbir şey görememesi üzerinden tiyatro aracılığı ile 21 Aralık’a kadar belirli günlerde seyirci karşısına çıkmaya devam edecek.


RadyoBilkent

İçinden Gelen Sesi Dinle

Current track

Title

Artist